Grupy młodzieżowe są dotowane z budżetu miasta Gdyni
Aktualnosci
Julia KAMERKA i Wiktoria ANDRYCHOWICZ na 7 miejscu w Mistrzostwach Polski młodziczek w siatkówce plażowej !!!
napisane przez admin dnia 25.07.2017
W dniach 21-23 lipca na obiektach centrum sportowego WAWA Wake zlokalizowanego nieopodal Wilanowa o mistrzostwo Polski w siatkówce plażowej młodziczek rywalizowało 16 najlepszych zespołów z całej Polski.
Wśród tej "16" znalazły się nasze zawodniczki - Julia Kamerka/Wiktoria Andrychowicz.
Dziewczęta po zajęciu 4 miejsca w Turnieju półfinałowym w Kamieniu Krajeńskim w finałach Mistrzostw Polski rozstawione zostały z numerem 15 i w swoim pierwszym meczu natrafiły na najlepszy zespół z półfinału w Błażowej /woj. podkarpackie/ - Joannę Stolarską/Weronikę Rajek z Politechniki Częstochowskiej.
Julia i Weronika przystąpiły do meczu bardzo skoncentrowane, nie popełniały błędów własnych a punkty zdobywały mocnymi atakami Wiktorii oraz dokładnymi i nieprzewidywalnymi dla przeciwniczek zagraniami Julii.
Po bardzo wyraźnej wygranej /21:13/ w pierwszym secie zawodniczki ALPATu niepotrzebnie oddały inicjatywę przeciwniczkom i przegrały 2 seta w stosunku 14:21.
O zwycięstwie w meczu zadecydował tie-break.
W 3 secie naszym zawodniczkom wróciła dyspozycja z pierwszej partii. Do bardzo dobrej gry dołączyły jeszcze trudną i punktową zagrywkę i pewnie wygrały tę partię 15:10 i całe spotkanie 2:1.
W kolejnym meczu Julia i Weronika spotkały się z zawodniczkami ŁKS Łódź - Gliwa /Domańska.
Ranga spotkania usztywniła nasze reprezentantki i mimo ambitnej postawy uległy swoim przeciwniczkom 0:2.
W kolejnym meczu, po przejściu na prawą stronę drabinki turniejowej zawodniczki KATS ALPAT ponownie spotkały się ze śląską drużyną, Wiktorią Sperlich i Małgorzatą Polakowską z "Trójki" Mikołów. Rywalki imponowały dobrze zorganizowaną grą w obronie. Przez większą część 1 seta gra toczyła się przy niewielkiej przewadze naszych siatkarek. Jednak kilka niewielkich błędów popełnionych w końcówce seta spowodowało, że to rywalki 23:21 wygrały 1 seta.
Ta trochę "Frajersko" przegrana partia rozzłościła Julię i Weronikę, które z furią natarły na przeciwniczki w kolejnych partiach. Gra toczyła się w wysokiej temperaturze /30 st./i dużej wilgotności powietrza. Nasza dziewczęta, dobrze przygotowane kondycyjnie, świetnie poradziły sobie z warunkami atmosferycznymi oraz z rywalkami, które zdecydowanie pokonały w 2 secie i rozbiły wręcz w 3 partii.
O awans do grona sześciu najlepszych zespołów Mistrzostw Polski Julia z Weroniką ponownie spotkały się z łódzką drużyną - Laszczyk O./Marciniak K. Po bardzo zaciętym spotkaniu mecz zakończył się zwycięstwem rywalek 2:0.
Nasze zawodniczki zakończyły finał Mistrzostw Polski młodziczek na miejscach 7 -8, co jest bardzo dobrym wynikiem.
Możemy być dumni z ich postawy. Same przyznały, że wiedzą gdzie popełniły błędy i są gotowe od zaraz trenować aby w przyszłym roku stanąć na podium.
Zawody sprawnie zostały zorganizowane przez firmę WawaWake, reprezentowaną przez wielokrotnego reprezentanta Polski, p. Marcina Nowaka.
Sędzią głównym zawodów był p. Henryk Darocha a jednym z sędziów prowadzących spotkania był pan Piotr Nosal z PWZPS w Gdańsku.
Wszystkie finalistki Mistrzostw Polski otrzymały atrakcyjne nagrody rzeczowe ufundowane przez PZPS.